Prodlužky, průmyslové zásuvky a flexo

Úvod / Portfolio / Prodlužky, průmyslové zásuvky a flexo

Prodlužky, průmyslové zásuvky a flexo


Pro informace o konkrétním produktu klikněte na logo dodavatele v zápatí

Prodlužovací kabel je ohebný kabel opatřený na jednom konci vidlicí, na druhém spojkou. Slouží k připojení elektrických spotřebičů do zásuvky pevné elektroinstalace. Používá se všude tam, kde délka připojovací šňůry pevně spojené se spotřebičem nestačí k napojení do nejbližší zásuvky. Prodlužovací kabely jsou zásadně třížilové pro jednofázové přívody a pětižilové pro třífázové přívody.

Základní typy prodlužovacích kabelů

  • prodluzovaci-kabel-83115-0Jednofázové
    • Jednofázové s vidlicí na jednom konci a jedinou spojkou (pohyblivou zásuvkou) na konci druhém.
    • Jednofázové s vidlicí na jednom konci a mnohonásobnou zásuvkou (hovorově „pes“), případně dalším zařízením na druhém konci.
  • Vícefázové s vícefázovou vidlicí na jednom konci a jedinou vícefázovou spojkou na druhém konci, nejčastěji třífázové provedení.
  • Oddělitelné přívodní šňůry – nejčastěji jednofázové k napájení spotřebičů bez vlastní přívodní šňůry. Dříve používáno pro napájení tepelných spotřebičů (staré typy žehliček aRemosek), dnes především pro napájení počítačů. Na jednom konci oddělitelné přívodní šňůry je standardní vidlice, na druhém konci je nástrčka, koncovka, která má kontakty ukryté uvnitř tělesa.

Pro více informací o sortimentu klikněte na logo dodavatele:

ABB3 abl-sursum-logo logo_bachmann Bals_Logo Legrand+Logo
pceLogo Solight_logo_barevne_web