WAGO

Profil a historie firmy WAGO

Firma WAGO je nezávislým rodinným podnikem působícím na trhu již v třetí generaci. Jeho hlavní sídlo se nachází ve vestfálském Mindenu a patří k nejvýznamnějším mezinárodním výrobcům elektrické propojovací a automatizační techniky.

Díky více než padesátiletým zkušenostem vyvíjí, vyrábí a prodává inovativní komponenty pro průmysl, procesní techniku a automatizaci budov. WAGO je lídrem světového trhu v oblasti techniky pružinových svorkových spojů, průmyslovým standardem je však dnes i mnoho jejích dalších vynálezů. Neustále přijímá nové výzvy, vydává nové impulzy a nastavuje nová měřítka. Z toho důvodu je značka WAGO zástupcem kvality, bezpečnosti a inovací.

WAGO je průkopníkem technologií budoucnosti. Po celou dobu působení společnosti vyvíjí nové produkty, které se stávají průmyslovým standardem po celém světě: revoluční připojovací techniku CAGE CLAMP®, populární krabicovou WAGO svorku pro 2-8 vodičů používanou celosvětově v miliardách případů nebo první modulární I/O systém nezávislý na typu průmyslové sběrnice.

Historie

1968
Technika zásuvných svorkových spojů PUSH WIRE vnesla revoluci do zapojování svítidel a od roku 1990 umožňuje jejich plně automatické zapojení.

1974
V domovních instalacích se technika zásuvných svorkových spojů PUSH WIRE® v krabicových svorkách stala synonymem pro zcela nový druh materiálu. Dnes je již běžně elektroinstalatéry nazývána WAGO svorkou jakákoliv pružinová krabicová svorka.

1977
Technika tažné pružiny CAGE CLAMP® je originálem dnes celosvětově rozšířeného univerzálního připojovacího systému pro plné, vícedrátové a jemně laněné vodiče od 0,08 do 35 mm2.

1995
WAGO představuje světově první modulární I/O systém nezávislý na typu průmyslová sběrnice.

1998
Pomocí připojení POWER CAGE CLAMP® realizuje firma WAGO poprvé pružinový svorkový spoj na vodiče do 95 mm2.

2003
Připojení CAGE CLAMP® S zdokonaluje manipulaci s osvědčenou technikou CAGE CLAMP®: plné a jemně laněné vodiče s dutinkou lze přímo zasunout bez nutnosti nástroje.

2006
Automatizační systém WAGO SPEEDWAY vytváří dosud nedosažitelnou flexibilitou, rychlostí a přesností technologickou platformu pro I/O moduly IP67, jež dostačují nejvyšším požadavkům pohonné a regulační techniky v automatizaci.

2007
Na svět přichází řešení vzdáleného řízení TO-PASS® ve spojení s WAGO-I/O-SYSTEM.
Zároveň WAGO přináší techniku připojení POWER CAGE CLAMP pro vysokoproudé svorky na vodiče od 35 do 50 mm2.

2009
WAGO rozšiřuje své portfolio o rozsáhlý program monitorů a panelů pod značkou PERSPECTO®.

2010
WAGO přichází s novým konektorovým systémem pro desky plošných spojů picoMAX®.
Vedle toho přichází inovace v podobě nové krabicové WAGO svorky s označením COMPACT PUSH WIRE® (série 2273).

Ostatní

Videa společnosti WAGO najdete na této stránce