VYRTYCH a.s.

Úvod / Dodavatelé / VYRTYCH a.s.

vyrtych_logo


Firma VYRTYCH a.s. navázala na bohatou tradici firmy Dufek – Elektrotechnický závod založený dne 30. 11. 1924.

Po revoluci v roce 1990 navázal Ing. Ladislav Vyrtych na rodinnou tradici a založil firmu Ing.Ladislav Vyrtych – Elektrotechnický závod, zabývající se výrobou zejména průmyslových svítidel. Tak začal postupně vznikat areál firmy v obcích Březno a Židněves u Mladé Boleslavi. Firma postupně vyrostla do jednoho z největších výrobců světelné techniky na českém trhu a právní forma – fyzická osoba – se stala pro tak rozsáhlou organizaci již nevhodná. V roce 2007 došlo k transformaci firmy Ing. Ladislav Vyrtych -Elektrotechnický závod na akciovou společnost VYRTYCH a.s.

IMG_0010Společnost VYRTYCH a.s., která v červnu 2010 oslavila 20 let od svého vzniku, je jedním z největších výrobců svítidel na českém trhu. Stala se nezávislou moderní a dynamickou společnost s ryze českým vlastnictvím a základním kapitálem více než 150 milionů korun. Společnost je situovaná nedaleko Mladé Boleslavi, areál má rozlohu 60.000 m2, výrobní, skladové a kancelářské prostory 15.000 m2.

Výroba je zajišťována ve třech hlavních provozech:

  • Prvním je vstřikovna plastů vybavená technologií vstřikování od firmy Engel. Obslužnými technologiemi jsou například procesy směšování, sušení nebo mletí.
  • Druhým z důležitých provozů je kovovýroba. Ta disponuje velkou rozmanitostí využívaných technologií.
  • Třetí samostatnou částí výroby je montáž svítidel doplněná linkou na nanášení těsnění v podobě vypěňovací hmoty a linkou na dělení profilového materiálu. Samotná montáž svítidel je velmi náročná na zručnost a odbornou znalost montážních dělníků. Každý výrobek prochází 100% zkouškou funkčnosti, přechodového odporu a výrobky jsou testovány na průraz elektrickým proudem.

Celý proces výroby ve firmě Vyrtych a.s. je plně podřízen dodržování platných směrnic dle požadavků ISO 9001, který zaštiťuje útvar kvality.


Katalogy