STIEBEL ELTRON

Úvod / Dodavatelé / STIEBEL ELTRON

stiebel_eltron_logo


Úspěšná historie podniku STIEBEL ELTRON začíná roku 1924 výrobou prvního kruhového ponorného vařiče v jedné dílně na dvorku v Berlíně. Dodnes se podnik drží hodnot zakladatele firmy Dr. Theodora Stiebela, a to vyrábět inovační produkty na nejvyšší úrovni kvality. Od prostého prodejce teplé vody se STIEBEL ELTRON vypracoval na jednoho z předních výrobců v oblasti obnovitelných energií.

Celá historie firmy ZDE.

Skupina Stiebel Eltron

stiebel_velkySTIEBEL ELTRON nabízí komfortní technická řešení na téma obnovitelné energie, teplá voda, klimatizace a vytápění místností. Podnik sází již od svého založení v roce 1924 výhradně na kvalitní produkty nejvyšší kvality. Dodnes se tak řídí myšlenkou zakladatele firmy Dr. Theodora Stiebela, aby byly ve všech produktech nově vznikajícího elektrotechnického průmyslu sloučeny bezpečnost, komfort a nízká energetická spotřeba. Tato myšlenka žije v jednom z nejúspěšnějších podniků v oblasti domovní instalace a obnovitelných energií dodnes. V neposlední řadě proto, že se v minulých 88 letech nezměnila jedna věc: tři základní principy podniku.

Rodinná tradice je přitom snad nejdůležitější částí samozřejmých věcí u STIEBEL ELTRON. Podnik, který je řízen majitelem, patří ještě dnes vždy z jedné poloviny oběma synům zakladatele firmy. Centrem zájmu je pro Franka a Dr. Ulricha Stiebela především téměř 3.000 zaměstnanců. Spolu se STIEBEL ELTRON International GmbH a jejími tuzemskými a mezinárodními prodejními organizacemi dosáhli celkového obratu ne méně než 470 miliónů Eur. Všichni společně jsou zastřešení firmou Dr. Theodor Stiebel Werke GmbH & Co.

Druhým velkým krédem STIEBEL ELTRON je tradiční pěstování dobrých vztahů s velkoobchodem a odborným řemeslem. Zahrnuje stylové a partnerské soužití i aktivní podporu všech partnerů prostřednictvím nabídek školení, opatření na podporu odbytu a dalekosáhlých servisních služeb.

Třetím pravidlem je konečně přiznání k sídlu v Německu. V Holzmindenu tak leží vedle hlavního sídla skupiny STIEBEL ELTRON i největší výrobní provozy. Zde vzniká nejen mnoho miliónů elektrických přístrojů na teplou vodu a ohřívačů, nýbrž především hightech produkty pro využití obnovitelných energií. S inovačními produkty a týmem, který podnik udržuje v mezinárodním kurzu, získává STIEBEL ELTRON stále větší globální význam.

Přispívá k tomu mnoho dalších tuzemských a mezinárodních výrobních závodů. Další závod hightech v Eschwege vyrábí malé vodní nádrže, varné přístroje na vodu, sušičky rukou a termoplastické součásti pro všechny přístroje, které se ve skupině vyrábějí. S novou a současně největší výrobní halou na tepelná čerpadla ve střední Evropě zdůrazňuje STIEBEL ELTRON svou angažovanost pro kvalitní produkty s vynikající pověstí.

STIEBEL ELTRON však také uskutečnil úspěšný vpád do zahraničí s více než 16 dceřinými společnostmi a mnoha zastoupeními po celém světě. Vlastními prodejními a servisními organizacemi obhospodařuje podnik s velkým úspěchem mezinárodní trhy. A i se závody v čínském Tianjinu, v Popradu na Slovensku a v thajském Ayutthaya přispívá konec konců STIEBEL ELTRON k tomu, čím dnes je: mezinárodní jedničkou v kvalitě pro domovní instalaci a systémovou techniku.

Stiebel Eltron v ČR

sidlo_praha_stiebelSpolečnost STIEBEL ELTRON spol. s r. o. byla založena v roce 1992 a rozvíjela své obchodní aktivity na českém a slovenském v oblastech elektrického ohřevu vody a vytápění. Významný podíl na úspěšných výsledcích firmy měla v prvních letech činnosti také ucelená nabídka plynových kotlů Hydrotherm.

V roce 2000 převzala společnost STIEBEL ELTRON generální zastoupení koncernu De Dietrich v České a Slovenské republice a rozšířila tak nabídku tepelné techniky v oblasti plynových zařízení a kondenzační techniky.

V roce 2002 opět posílila Stiebel Eltron svoji pozici na českém trhu převzetím divize AEG Home Comfort s příbuzným výrobním programem a v roce 2004 pak převzetím značky Tatramat s ucelenou nabídkou zásobníkových ohřívačů vody.

STIEBEL ELTRON nabízí technicky vyspělé produkty splňující nároky na ekologický i ekonomický provoz v oblasti elektrického ohřevu vody a vytápění, tepelných čerpadel, solárních systémů, ventilačních jednotek s rekuperací tepla.

Produkty z nabídky STIEBEL ELTRON získaly řadu prestižních ocenění na oborových výstavách a veletrzích, jakož i uznání v odborných kruzích. K dobrému jménu společnosti přispívá, mimo osvědčené kvality výrobků, i spolehlivé zázemí servisu, dobré partnerské vztahy se svými klienty a rozsah doprovodných služeb a podpor.

Stiebel Eltron nabízí komfortní řešení pro všechny v oblasti ohřevu vody, vytápění, tepelných čerpadel, ventilací a solárních zařízení a zároveň Vám nabízí všestranné možnosti snížit Vaše náklady na energie. S početnými jednotlivými zařízeními a komplexem systémových řešení pomáháme učinit každodenní život pohodlnější. Když volíme technologii, která bude pro vás nejlepší, máte jistotu, že všechny naše přístroje použité ve vaší domácnosti se budou vzájemně doplňovat. Ať si vyberete kterýkoliv jednotlivý komponent celého sortimentu Stiebel Eltron, můžeme vám zaručit, že vám vždy zajistí pocit většího pohodlí vašeho domova.

Výrobci Stiebel Eltron

_f_4aeg

AEG – značka s více než stoletou tradicí. Vše začalo výrobou žárovky, produkty „Home Comfort“ se začaly vyrábět již od roku 1887.

Baeg_spolerlínský podnikatel Emil Rathenau (1838-1915) rozpoznal brzy příležitost v budoucnosti elektrotechniky. V roce 1881 získal licenci na Edisonovy pantenty a založil v roce 1883 „Německou Edisonovu společnost pro využití elektřiny“ (DEG), z které v roce 1887 vznikla společnost Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaft (AEG).

Již tenkrát byl kladen důraz nejen na technickou část, ale také na design. Jako první první průmyslový podnik zaměstnávalo AEG již od začátku 20. století designéra a architekta Petra Behrense (1866 -1940), známého jako otec designu. Behrens byl zaměstnám u AEG od roku 1907 do roku 1914 jako architekt, designér a reklamní grafik. V této době navrhoval nejen přístroje, ale také výrobní budovy AEG a byl odpovědný za vzhled produktů a reklamních prostředků.

Co vytvořil Behrens, bylo novinkou v oblasti grafického designu, a předpokládalo obrat dřívějšího myšlení: První jednotná identita společnosti (Corporate Identity) pro firmy.

Podnikatelským záměrem Emila Behrense bylo prosazování myšlenky elektrifikace německých domácností. Od roku 1885 disponovalo DEG a od roku 1887 AEG v Berlíně výstavními prostory, v kterých se každý mohl informovat na využití elektrického osvětlení.

Elektrická energie má především lidem sloužit a to lidem všem. S tímto záměrem jsou již více než 100 let vyvíjeni malí i velcí AEG pomocníci a této myšlence odpovídají též přístroje AEG Home Comfort. Jejím cílem je, aby přístroje tvarem i funkcí plnili požadavky uživatelů. Jednoduchý v obsluze a elegantní ve vzhledu: Aus Erfahrung Gut.

Návody na montáže výrobků AEG naleznete v dolní části na této stránce

tatramat

Společnost TATRAMAT – ohřívače vody, s.r.o. je tradičním slovenským výrobcem s bohatou historií, která představuje více než 160 let výroby strojírenského spotřebního zboží. Historické zkušenosti, stabilní zázemí a moderní technologie nám umožňují produkovat široký sortiment ohřívačů vody vysoké kvality pod známou značkou Tatramat.

Skladba sortimentu těchto produktů představuje elektrické ohřívače vody, kombinované ohřívače, plynové ohřívače, ohřívače s nepřímým ohřevem a solární ohřívače v rozsahu 5 až 500 litrů.

Naše společnost působí na celosvětovém trhu, s největším podílem zejména v evropských zemích jako jsou Česko, Německo, Holandsko, Maďarsko, Polsko, Bulharsko, Ukrajina, Rusko, pobaltské státy i státy bývalé Jugoslávie. Dodávky se realizují i do USA, Kanady a asijských zemí. Dominantní postavení na Slovensku a v České republice vytváří dobré předpoklady rozvoje firmy.

Po úspěšných atestech, hlavně ze západoevropských zkušeben VDE i Kema, společnost úspěšně už v roce 1996 obdržela certifikát kvality ISO 9001 a v roce 2003 certifikát kvality ISO 9001:2000. Výrobky naší společnosti představují u zákazníků vyšší kvalitu všech produktů.

Realizace inovace všech ohřívačů vody i neustálé jednání o zvyšování prodeje se zahraničními výrobci a distributory  představuje nové odbytové možnosti i inovační náměty. Společnost má dostatečný sortiment výrobků, které může nabídnout zákazníkovi. Má nejen výrobnu ale i technickou základnu pro splnění dalších požadavků našich zákazníků.

Historie

V roce 1845 majitel obchodu v podtatranské obci Matejovce Carl August Scholtz zakládá strojní dílnu. Zpočátku vyrábí klíny a hřebelce na dobytek a koně, které se tehdy dovážely z jiných krajin. Do dílny nastupuje syn C.A.Scholtza Jan Emil Scholtz a rozšiřuje výrobu o pocínované a pozinkované zboží, především pro potřeby domácnosti, a o další plechárenské výrobky.¨

V letech 1914-1945 se sortiment se přizpůsobuje vojenské výrobě. Vyrábějí se vojenské šálky, konve na mléko, ruční granáty, polní láhve, vojenské přilby a vojenské hřebelce na koně, později začala výroba kuchyňských sporáků do polních kuchyní, pařáky na brambory, pozinkované sudy a smaltované nádoby. Po překonání hospodářské krize v roce 1940 se situace stabilizovala a nastal další rozvoj továrny. 27. října 1945 byla továrna dekretem prezidenta Eduarda Beneše znárodněna. V roce 1946 byl zřízený samostatný podnik Spojené smaltovne, n.p., se sídlem v Matejovcích. Hlavní náplní výroby se stávají pozinkované a lakované 200 litrové sudy, plechové bubny na asfalt, plechové smaltované nádoby, později hliníkové náčiní.

O pět let později je podnik je přejmenovaný na Tatrasmalt, n.p.

Mezi roky 1960-1972 se postupně připravuje nový výrobní program, jehož základním bodem se stávají elektrické spotřebiče určené pro domácnost. Začínají se vyrábět elektrické ohřívače vody, kovové palety, elektrické trouby na pečení, automatické pračky z francouzské licence VIVA, automatické pračky v kooperaci s firmou EI Nis Jugoslávie.

V roce 1974 byl podnik přejmenovaný na Tatramat, n.p. Matejovce (později Poprad).

V letech 1980-1989 se dominantou výroby stávají automatické pračky, elektrické ohřívače vody a výrobní sortiment doplní plochý žehlič ložního prádla Tamatpress 2000.

Další rok se Tatramat, n.p. stává akciovou společností.

V roce 1992 dochází k založení společného podniku s významnou americkou firmou Whirpool. Tím výroba automatických praček a bílé techniky pro domácnost přechází na nově vzniklou dceřinou společnost JOINT – VENTURE WHIRPOOL TATRAMAT. 1. července 1992 začíná svojí činnost další dceřiná akciová společnost JOINT-VENTURE TATRAMAT QUASAR, zaměřená na výrobu nářadí, náhradních dílů, odlitků a automatů na teplé a studené nápoje. Mateřská společnost TATRAMAT, a.s., komplexně obnovuje technologii výroby elektrických ohřívačů vody.

1993-2001 – Komplexní technologická a výrobková inovace ohřívačů vody. Do provozu byly uvedeny nejmodernější technologie sváření, smaltování, vypalování, přechod na bezfreonovou polyuretanovou izolaci – ohřívače nové generace – typ EO. Do výroby jsou zavedené nové typy 10, 30, 50 l ohřívačů vody a plynový 120 l ohřívač vody. Společnost rozvíjí rozsáhlé aktivity exportu na trh Evropské unie, Česka, Ruska, Polska, Maďarska, Ukrajiny a pobaltských států. Akciová společnost TATRAMAT je certifikovaná podle norem EN ISO 9001 německou firmou RW TÜV. Zavedení výroby polystyrénových tvarovek na balení ve spotřebním a potravinářském průmyslu. Rozšíření kooperační produkce plechových a plastových dílů pro výrobky spotřebního průmyslu. Začátek výroby kabelových (vodičových) svazků použitelných v automobilovém a spotřebním průmyslu. Do výrobního programu zařazeny ohřívače vody s nepřímým ohřevem, rozšiřuje se výroba nových typů plynových ohřívačů, v nabídce jsou i maloobjemové ohřívače a solární ohřívače.

Společnost TATRAMAT -ohrievače vody, s.r.o. se v roce 2004 stává členem německé skupiny STIEBEL ELTRON GRUPPE.

Sortiment

 • Eletrické ohřívače (5 – 200 l)
 • Kombinované ohřívače (80 – 200 l)
 • Ohřívače s nepřímým ohřevem (100 – 500 l)
 • Solární ohřívače (200 – 500 l)

Tam, kde se rozhoduje o kvalitě a výkonu, neexistuje žádný kompromis. Ohřívače vody Tatramat Vám nabízejí perfektní spojení:

 • moderní technologie
 • vysoký komfort
 • spolehlivý provoz
 • krátké ohřívací časy
 • optimální montážní rozměry
 • malá spotřeba energie
 • vysoká kvalita a servis

Dlouholetá zkušenost s výrobou ohřívačů vody je zaměřená na použití nejmodernějších technologií při svařování vnitřních nádob a povrchové úpravě smaltem, která zabezpečuje hygienickou nezávadnost přípravy teplé vody. Použitím vysoko účinné bezfreonové polyuretanové izolace dosahuje celá produkce ohřívačů vody značky Tatramat mimořádně malý koeficient tepelných ztrát, díky kterému se ohřívače prosadily nejen na domácím trhu, ale i na evropském trhu.

Skladba sortimentu těchto produktů představuje malolitrážní elektrické ohřívače vody, nástěnné elektrické ohřívače vody, kombinované ohřívače, ohřívače s nepřímým ohřevem a solární ohřívače.

Návody k obsluze Stiebel najdete na této stránce