Schrack Technik

Úvod / Dodavatelé / Schrack Technik

schrack_logo


Skupina Schrack Technik je špičkovým odborníkem v oblasti klíčových technologií. Specializuje se na produkty a řešení v oblasti energetických a datových sítí a rozvodů. Koncern, jehož sídlo je v Rakousku, má silnou síť dceřiných společností na trzích ve střední Evropě.

Centrála společnosti Schrack Technik GmbH je ve Vídni. Společnost nabízí svým zákazníkům  kompletní produktový program pro bezpečné, komfortní a hospodárné využití a rozvod energie. Od doby převzetí firmy Highspeed Cabling, se společnost  Schrack Technik specializuje také na produkty a řešení v oblasti datové techniky. Management společnosti představují: Ing.Wilhelm Großeibl – CEO, Ing. Viktor Eßbüchl a Ing. Norbert Kasper.

schrack_budova1Portfolio produktů zahrnuje několik klíčových pilířů: Energie, průmysl, budovy, zařízení, data, kabely, svítidla a fotovoltaické aplikace. Firma nabízí široký sortiment produktů pro průmysl, budovy, dále pak se zaměřujeme na skříňové rozvaděče, relé, jističe, ale také na nouzové osvětlení a datové produkty.  Společnost Schrack Technik je tedy jednou z mála firem, která svým portfoliem pokrývá celou škálu produktů v oboru elektroinstalace a datové techniky. Ve strategicky důležitých tržních oblastech jako jsou např. spínací přístroje, jističe a proudové chrániče, datové technologie, nouzové osvětlení a relé, má společnost Schrack Technik vedoucí postavení na trhu. Svoji kvalitu produktů dokazuje  i v úsporných řešeních.

Kromě Rakouska má koncern Schrack Technik dceřiné společnosti v dalších jedenácti zemích.  Oblast střední Evropy je ovšem  strategickým místem pro aktivity společnosti. V dalších 40-ti zemích je firma Schrack Technik zastoupena partnerskými firmami.

Jedinečná konkurenční výhoda společnosti Schrack Technik – systém nadstandardních produktů – technické poradenství – dostupnost – osobní přístup. Například 60% zaměstnanců je zároveň aktivních jako techničtí poradci.

Strategie vlastních obchodních zástupců a techniků zajišťuje přímý kontakt v každodenním obchodě i v rámci projektů. K širokému okruhu zákazníků patří  např. významné elektroinstalační podnikyvýrobci skříňových rozvaděčů, specialisté na datovou techniku a i  zákazníci z oblasti průmyslu.

Historie

schrack_budovaFirma Schrack vznikla na začátku devadesátých let z firmy Schrack AG, která v minulém století psala historii průmyslu.

Již v roce 1914 na sebe upozornil Dr. Eduard Schrack svým vynálezem systému pro zeměměřické účely. V roce 1918 vyvinul první rakouskou průmyslově vyráběnou elektronku.

Před 50 lety vznikl pravděpodobně první jistič v modulové zástavbě na světě. O něco později pak první proudový chránič v Evropě. Nepřetržitý vývoj našich přistrojů přináší špičkové výrobky, bez kterých by byla moderní instalace nebo rozvod elektrické energie nemyslitelná.

Firma Schrack AG byla založena v roce 1920 a byla aktivní v oblasti vývoje, výroby a odbytu telefonních systémů, rádio zařízení, bezpečnostních spínačů a hlásičů požárů. Ve své dlouholeté historii se společnosti vyvinula v technologickou firmu, která díky svým systémovým řešením vytvořila silnou značku.

Na začátku devadesátých let se začalo s masivním rozšířením sortimentu a byly započaty první kroky k expanzi do východní Evropy. Koncem roku 2002 byla firmou Schrack převzata a kompletně integrována skupina „Highspeed Cabling“.

obrazek_schrackSchrack Technik v ČR

Společnost Schrack Technik v ČR vznikla již v roce 1991 a je nejstarší dceřinou společností celého koncernu. Drží si silné postavení na Českém trhu. Pět středisek v Praze, Brně, Hradci Králové, Ostravě a Plzni zásobují více než 5000 zákazníků po celé České republice. Tým kompetentních pracovníků poskytuje komplexní služby ve všech klíčových oblastech.

Svým zákazníkům nabízí širokou škálu vysoce kvalitních produktů z oblasti elektroinstalace, ke kterým nabízí kvalifikované poradenství. S produkty značky Schrack se můžete setkat jak v budovách samotných, tak u jednotlivých zařízení, průmyslu či energetice.