SCHMACHTL

Úvod / Dodavatelé / SCHMACHTL

1bfnevtilt.schmachtl-logo-490x140


Společnost Schmachtl je výhradním zástupcem světových výrobců v oblasti elektrotechniky, elektroniky a strojírenství. Své partnery k obchodní spolupráci vybírá velmi pečlivě, mezi stěžejní kritéria patří spolehlivost, vysoká úroveň kvality, servis a dostupnost náhradních dílů pro danou oblast. Partnerské firmy, které dodávají své výrobky prostřednictvím společnosti Schmachtl jsou uznávanými výrobci komponentů a zařízení pro užití ve všech průmyslových oblastech.

Historie Schmachtl

budova_schmachtlPočátek firmy Schmachtl sahá až do prvorepublikového Československa. Dnem 1.1.1934 převzal ing. Karl Schmachtl (otec K.-H. Schmachtla, současného jednatele firmy Schmachtl KG v Rakousku) zastoupení firmy Vogel-Pumpen Stockerau pro celé teritorium Československa a zřídil i dílnu ve Znojmě. Činnost firmy byla ukončena roku 1939 a znovu obnovena ing. Franzem Schmachtlem (bratrem Karla Schmachtla) v roce 1947 v Linci v Rakousku. Aktivity firmy Schmachtl do Československa byly obnoveny v roce 1978, kdy společnost obdržela několik zakázek pro velké české podniky prostřednictvím podniků zahraničního obchodu (PZO) a tato spolupráce s PZO pokračovala do roku 1990. V roce 1990 byla v Praze založena technická kancelář rakouské firmy Schmachtl KG, která navázala a dále rozšiřovala obchodní kontakty, které firma Schmachtl v tehdejším Československu měla. Dalším vývojovým krokem bylo v roce 1992 založení společnosti Schmachtl CS s.r.o. jako dceřiné společnosti firmy Schmachtl KG Rakousko. V témže roce se firma přestěhovala z pronajaté místnosti v Praze-Šeberově do vlastního objektu – jednopatrové vily v Praze-Spořilově, kde vznikl i první malý sklad zboží. Postupné rozrůstání firmy si vyžádalo zaplnění vily do nejposlednějšího místa a pronájem dalších dvou skladů. Rok 1997 se zapsal zlatým písmem, neboť firma Schmachtl se přestěhovala do zcela nově vybudovaného objektu na jižním okraji Prahy, do Vestce u Prahy. Nejmodernější technologií zařízená administrativní budova a sklad o rozloze téměř 3000 m2 denně přispívají ke zlepšení služeb zákazníků a tvoří výborné pracovní prostředí pro 56 zaměstnanců firmy. A protože mladá dynamická firma s mottem: „maximální spokojenost zákazníka“ nadále úspěšně expanduje nejen v České republice, dochází v říjnu roku 1999 k založení sesterské společnosti Schmachtl SK v Bratislavě a dnem 1.1.2000 se pražská kancelář se svým 41- členným týmem přejmenovává na Schmachtl CZ spol. s r.o.. 1.1.2002 byla založena technická kancelář ve Zlíně; nyní je 50 zaměstanců v Praze (ve Vestci) a 6 ve Zlíně. Od roku 2003 již Schmachtl CZ není dceřinou společností Schmachtl KG, ale spolu s Schmachtl SK je dceřinou společností nově založené firmy K.H.Schmachtl Holding GmbH.

insetSpolečnost Schmachtl je výhradním zástupcem světových výrobců v oblasti elektrotechniky, elektroniky a strojírenství. Své partnery k obchodní spolupráci vybírá velmi pečlivě, mezi stěžejní kritéria patří spolehlivost, vysoká úroveň kvality, servis a dostupnost náhradních dílů pro danou oblast. Partnerské firmy, které dodávají své výrobky prostřednictvím společnosti Schmachtl jsou uznávanými výrobci komponentů a zařízení pro užití ve všech průmyslových oblastech. Firma Schmachtl vyvíjí své aktivity především v těchto oblastech:

– strojírenství (čerpadla, vývěvy a kompresory, kapalinové filtry, hřídelové spojky, kluzná ložiska, komponenty pro hydraulické výtahy)
– senzorika, automatizace (optická čidla, čtečky čárového kódu, světelné závory, koncové spínače, snímače polohy, programovatelné řídící jednotky PLC)
– pohony a energetické zdroje (motory, precizní motorky, frekvenční měniče, záložní zdroje – UPS)
– rozváděčová technika (řadové svorky, průmyslové konektory, svorky a konektory do plošných spojů, rozváděčové kabelové kanály, sběrnicový systém, kabelová oka, dutinky, rozváděčové skříně včetně komponent, příslušenství a nářadí)
– elektroinstalace (kanálové instalační systémy, upevňovací a úložné systémy pro elektromontáže, zásuvkový a spínačový program, konektorové instalační systémy)
– zdvihací a jeřábová technika (závěsné a křížové ovladače, pohyblivé přívody energie, kroužkové sběrače, kabelové vodící řetězy, koncové spínače, optická a akustická signalizace)
– průmyslové záložní zdroje od 0,3 do 4800 kVA.

Výrobci Schmachtl

agro_logoOd roku 1953, tedy více než 50 let, vyvíjí a vyrábí společnost AGRO ty nejkvalitnější produkty pro instalaci kabelů ve strojírenství, výrobních halách a v profesionálních elektrických instalacích budov všeho druhu. Společnost AGRO je od roku 2002 součástí skupiny KAISER. Sídlo společnosti AGRO je v Hunzenschwilu ve Švýcarsku. AGRO nabízí profesionální řešení, která se opírají o zkušenosti a výrobní kapacity skupiny KAISER a belgické sesterské společnosti HELIA. Ze spolupráce výše uvedených společností profitují zákazníci na domácím trhu i v zahraničí – každý den, při každém projektu, při každém kontaktu. AGRO a švýcarská kvalita jdou ruku v ruce. Skupina KAISER je založena na tradici a vývoji. Snažíme se být o krok napřed v inovacích, zákaznicky orientovaných produktech, technických řešeních a službách.

F1858788478-arosZáložní zdroje – Aros UPS se používají, pro zálohování spotřebičů, jako jsou počítače, počítačová pracoviště se servery a pod., pro napájení firem a budov, pro zálohování požárních ventilátorů a čerpadel, pro zálohování výtahů a pod.

UPS funguje na principu akumulátoru. Pokud není dodávka elektřiny z primárního zdroje přerušena, je baterie udržována v nabitém stavu. V okamžiku přerušení dodávky elektřiny zajišťuje napájení zařízení až do obnovení napětí, případně do svého vybití.

attema_logoFirma Attema vyrobila na platformě kabelové krabice AK1-IP65 kompletní propojovací soupravu pro zalití kabelového spoje. Elektrikář má po ruce vše, co potřebuje k práci, protože sada obsahuje veškerý potřebný materiál. Čtvercová krabice AK1 má na každé straně dva kombinované vylamovací vstupy M20/M25, díky kterým je možno zavést kabely do krabice z kteréhokoli směru. To je zárukou snadnější montáže a rychlejší práce.

 

erico_caddyFirma ERICO-CADDY byla založena v Německu roku 1903 a je podnikem zastoupeným po celém světě.
Společnost se zabývá výrobou komponentů pro nízkonapěťové rozváděče.

 • Flexibary, ohebné přípojnice z měděných pásků ve vynilové izolaci
 • Plastové a kovové držáky sběrnic
 • Měděné pletence
 • Izolátory
 • Software (zdarma, pro výpočet zkratového proudu a vzdálenosti držáků)

 

ggk_logoGGK se vyvinula během posledních 20 let a je předním odborníkem v oblasti výroby a distribuce systémů pro vedení kabelů. Jako středně – velké firmy se svými kořeny při výrobě plastů a zpracovatelského průmyslu , GGK dnes má know- how načerpané z odborných znalostí v oblasti vytlačování profilů a nabízí jedinečné portfolio produktů vyrobené z plastu , hliníku a ocelového plechu.
GGK také představuje mezinárodně dobře zavedenou distribuční síť s vlastními prodejci v Rakousku , Francii a Chorvatsku . Společnost sleduje další sérii exportních disků v příštích několika letech. Tím se vytvoří základ pro pokračování v naší zavedené strategii udržení ziskového růstu do budoucna . Jako jediný specialista na trhu , GGK nabízí architektům a návrhářům systém rozsáhlého know – how pro profesionální dopředu myslící – elektrické instalace.

bochiottiPouze omezené množství firem v elektrotechnickém průmyslu disponuje tak šiirokým mezinárodním záběrem a obchodní strategií. V této elitní skupině zastává skupina Bocchiotti založená roku 1965 jedničku na poli perforovaných rozváděčových kanálů a nezanedbatelná procenta obratu tvofří také díky elektroinstalačnímu kanálovému systému. Ve 37 zemích celého světa společnost zaznamenává každoroční stabilní růst na poli elektroinstalací. Tento růst je výsledkem neustálého zvyšování konkurenceschopnosti výrobků na všech úrovních, komplexnosti nabídky značkyIBOCO která v součastné době čítá 1200 různých vysoce kvalitních prvků elektroinstalačních systémů, které splní jakékoliv požadavky obchodních partnerů, architektů, stavitelů, elektroinstalatérů a výrobců rozváděčů. Díky těmto všem důvodům dosáhla skupina Bocchiotti konsolidovaného obratu ve výši 72 milionů EUR ročně. Roční produkce v objemu 46 milionů metrů instalačních kanálů a 20 milionů různých komponent řadí skupinu k největším na světě. Také změny v zázemí firmy nebyly v posledních letech nejmenší. Skupina Bocchiotti má jen v Itálii výrobní haly, sklady a administrativní budovy na ploše více než 30 tisíc čtverečních metrů a trvale zaměstnává kolem 300 pracovníků. Díky tomu všemu dosahuje skupina Bocchiotti pravidelně všech stanoveních cílů na trhu. Skupina Bocchiotti je zastáncem programu ABSOLUTNÍ KVALITA na všech úrovních společnosti od samotné produkce instalačních systémů, přes administrativu, logistiku, spolupráci silně zaměřenou na koncového zákazníka, služby a speciální konzultační teamy. Celý systém tohoto programu znamenal pro skupinu Bocchiotti získání certifikátu kvality UNI EN ISO 9001.

 

PCE_logo_300dpi_01PCE – výrobce průmyslových CEE vidlic, jednotlivých zásuvek a rozbočovací skříňě.
Ti, kteří chtějí vyhrát globální trh pro sebe udržitelným způsobem, nemohou se omezovat, ale spíše hledat možnosti. PCE samo sebe umístilo do tohoto principu vývoje, výrobě a prodeje velmi vysoce kvalitních průmyslových zásuvek a zástrček .
Společnost byla založena v roce 1973:

 • V St Martin, Rakousko
 • 80 % podíl exportu ve více než 85 zemích po celém světě
 • Jsou v Rakousku , Německu, Polsku a na Srí Lance

Její hlavní činností je výroba a prodej :

 • průmyslové vidlice a zásuvky
 • rozvaděče
 • mobilní distributoři energie pro staveniště
 • zkušební zařízení
 • rozvodné skříně
 • spínače
 • včetně vývoje výrobků a výrobě nástrojů

simon_logoSpolečnost byla založena v momentě zásadního vývoje telekomunikačního trhu.
Naše aktivita se zaměřuje na výrobu, vývoj a prodej široké řady produktů určených k nadčasovému řešení elektrických, komunikačních a multimediálních elektroinstalací v profesionálních a veřejných prostorách.
Naším posláním je přinášet na trh nejmodernější novinky a zajistit variabilitu přípojných míst, jednoduchou a rychlou instalaci a vytvoření příjemnějšího, adaptabilního a bezpečného pracoviště.
SIMON CONNECT je společnost skupiny SIMON, skupiny s více než 3800 zaměstnanci pracujícími ve 24 firmách a 12 výrobních centrech ve Španělsku a v zahraničních závodech v Argentině, Brazílii, Mexiku, Portugalsku, Maroku, Francii, Polsku, Turecku, Rusku, Číně, Itálii a Indii.

schnabl_logoZákladním principem Schnabl plug-in technologie jsou patentované geometricky uspořádané segmenty tvořící expander na dříku příchytky.

Tento speciální design spoluvytváří upevňovací prvek, který lze bez použití nářadí a s velmi malým úsilím zasunout do 6 mm otvoru. Při zasouvání se segmenty expanderu poddávají tlaku a dřík příchytky lze volně zasunout do otvoru. Opačná situace nastává při pokusu o vytažení příchytky, všechny segmenty expanderu se díky svému tvaru vzepřou v otvoru a zvýší se tření mezi stěnou otvoru a segmenty expanderu. Čím je tah na dřík příchytky větší, tím větší je tření mezi expanderem a stěnou otvoru.
Tak rychle to jde jen se Schnabl příchytkami!

Ve srovnání s tradičními technikami je instalace se Schnabl příchytkami mnohem rychlejší a vyžaduje minimální úsilí. Firma Schnabl Stecktechnik drží vedoucí postavení na trhu v oblasti upevňovacích systémů pro elektrické instalace. Pro každou metodu instalace na nebo pod omítky, pro upevnění na lehké příčky, např. sádrové desky, pro upevnění na heraklit a izolační desky, atd. existuje vždy optimální řešení Schnabl. Maximální vytahovací síla (až 350 N pro zajištění každého bodu upevnění) to je zaručená bezpečnost upevnění Schnabl. Všechny výrobky Schnabl jsou vyrobeny z kvalitních recyklovatelných plastů. Certifi kace ISO 9001, která byla udělena poprvé v roce 1997, je zárukou kvality plug-in technologie Schnabl Stecktechnik GmbH. Používání produktů Schnabl vede k významnému snížení nákladů na elektrické instalace a až k ztrojnásobení rychlosti montáže.

VÝHODY PŘÍCHYTEK SCHNABL:

 • upevňovací elementy pro trubky a vodiče pod omítku i pro povrchovou montáž
 • pouze jeden průměr otvoru (6mm) pro všechny příchytky Schnabl
 • jednoduchý pracovní úkon: jenom vyvrtat a zasunout
 • upevňování na izolační desky stěn a stropů
 • nosnost trnu až 40 kg
 • záruka bezpečnosti: žádné části ohrožené korozí
 • mrazuodolný materiál do -20°C
 • UV stabilní a bezhalogenový materiál cerifi kováno KEMA

wieland_logoSpolečnost Wieland Holding se sídlem v Bamberku zahrnuje samostatné dceřiné společnosti Wieland Electric a STOCKO Contact.

Díky průkopnickým inovativním postupům se společnost Wieland Electric stala jedním z předních dodavatelů elektrické spojovací techniky. Společnost založená roku 1910 v Bamberku je dnes největší dceřinnou společností skupiny Wieland Holding.

STOCKO Contact se sídlem ve Wuppertalu je součástí skupiny Wieland od roku 2001. Společnost STOCKO, která se rovněž může chlubit více než stoletou historií, je jedním z největších výrobců konektorových systémů a krimpovacích kontaktů.

Na celém světě doma

wieland_firma_2Po celém světě působí v rámci skupiny Wieland více než 2 000 zaměstnanců. Se svými 15 pobočkami a dceřinnými společnostmi a rovněž distribučními partnery v 70 zemích je Wieland Holding zastoupen téměř na všech důležitých klíčových trzích světa. A vždy se hrdě hlásí k sídlu v Německu, kde se stále vyrábí převážná část produktů.

Bezpečné elektrické spoje jsou jádrem její produktové nabídky – a byly od té doby kdy byla společnost založena . Nicméně, dobré mezilidské spoje jsou stejně důležité pro společnost Wieland: to platí stejně pro vztahy k zákazníkům, a také v rámci společnosti .

Etablováni v oborech

Technika skříňových rozvaděčů, průmyslová automatizace, systémová technika staveb – s její širokou nabídkou produktů nabízí řešení pro nejrůznější aplikace.

Od inovační technologie rozhraní a technologii sítě, přes řadové svorky až po „safety first“ – s modulárními systémovými řešeními a bezpečnostními prvky. S produkty společnosti Wieland ve skříňovém rozvaděči budete vždy na bezpečné straně.

Ať už se jedná o energetické sběrnicové systémy pro decentrální automatizaci nebo sběrnicové komponenty pro vnitřní a venkovní použití. Ve všech oblastech a v nejrůznějších aplikacích se uplatňují technická řešení společnosti Wieland. V systémové technice staveb zaujímá Wieland Electric světové prvenství v oblasti zásuvných elektroinstalací.
Ne nadarmo se lze se systémovými řešeními setkat v mimořádných stavebních projektech po celém světě. V možnostech elektronického síťového propojení je společnost Wieland průkopníkem na cestě k „inteligentnímu domu“.

wieland_firmaWelcome Future
Společnost Wieland Electric je se svými 100 lety stále mladá a plná inovativní energie. A společnost se ani do budoucna vedle produkce stále nových systémových řešení pro zákazníky nezříká ani společenské odpovědnosti.

Ekologické produkty High-Tech, vyrobené podle nejmodernějších výrobních standardů, ověřený systém enviromentálního managementu a rozsáhlé lokální investice jsou pro firmu samozřejmostí.

Celosvětová angažovanost a regionální přístup v duchu udržitelného rozvoje – společnost Wieland Electric je připravena pro budoucnost: Contacts are green.