PRAKAB

Úvod / Dodavatelé / PRAKAB

PRAKAB_logo


Společnost PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA, s.r.o. byla založena v roce 1991, ale historie výroby kabelů sahá již do roku 1921.

Tradice spojená s vysokou výkonností a flexibilitou vzniklého uskupení firem je zárukou poskytování profesionálních a kvalitních služeb.

V roce 1919, po rozpadu podunajské monarchie, zakladá rakouský podnik Schwechater Kabelwerke GmbH (SKW) pobočku v Praze – Vysočanech, aby byl přímo zastoupený ve svých důležitých odbytištích. V roce 1921 je tento podnik přemístěn na okraj Prahy, do Hostivaře, a jeho většinový podíl přebírá Dr. Kolben, který byl doposud podílníkem SKW. Tímto krokem vzniká podnik »Pražská kabelovna, s.r.o.« pod ochrannou známkou »PRAKAB«.

Podnik vyrobil první kabely v létě 1922. Krátce poté následovala i vlastní výroba pryžových směsí a byl instalován olovolis.

Prakab začal v roce 1923 jako první v tehdejším Československu vyrábět lakované dráty. Pro jejich výrobu bylo zapotřebí velkého množství mědi, a proto byla v roce 1923 vybudována vlastní tažírna s hrubotahem, tehdy ještě s žíháním na plynový ohřev.

Dne 11. listopadu 1991 byla založena společnost PRAKAB a.s. a v té době již také vznikla myšlenka o hledání vhodného strategického partnera.  O rok později bylo označení firmy rozšířeno na dnes platný název „PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA, a.s.„.

V roce 2004 se PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA a.s. stává moderním průmyslovým závodem s více než 31.000 m² výrobních ploch, 380 zaměstnanci a patří k nejdůležitějším ve svém oboru.

Prezentace společnosti


Pro informace o aktuálních cenách nás prosím kontaktujte

na tel. čísle 603 830 352 nebo e-mailu: info@elisch.cz