Osram

Úvod / Dodavatelé / Osram

Osram web Logo


Světla a osvětlovací systémy společnosti OSRAM pomáhají vidět krásy světa, zaručují bezpečí a pohodlí a umožňují efektivní využívání zdrojů. Již více než sto let společnost OSRAM prokazuje, že „inteligentní světlo je její vášní“. Jako celosvětově působící společnost na celém světě neochvějně prosazuje sociálně a ekologicky odpovědné zásady a postupy a snaží se finančně podporovat domácí i zahraniční umění a kulturu.

OSRAM je jedním ze dvou nejvýznamnějších výrobců světelných zdrojů na světě. Portfolio společnosti zahrnuje komponenty – od světelných zdrojů, elektronických předřadníků a opto-semikonduktorů a světelných diod (LED) – až po svítidla, systémy řízení osvětlení a komplexní osvětlovací řešení. Mezinárodně orientovaná společnost měla ke konci fiskálního roku 2013 více než 35.000 zaměstnanců a v tomtéž roce zaznamenala výnosy téměř 5,3 miliard eur. Obchodní činnost společnosti je již po více než 100 let jednoznačně zaměřena na světlo – tedy na kvalitu života.

Globální leader s technologiemi budoucnosti

Díky produktům s využitím LED technologií, jejichž podíl na celkovém obratu je 29 procent, je společnost nositelem nových trendů přinášející na trh osvětlování technologické změny. Více než 60 procent výdajů na výzkum a vývoj spadá do oblasti osvětlení na bázi elektroluminiscenčních světelných zdrojů (SSL).

Osram begrüßt die Richtlinie der Europäischen Union zur stufenweisen Abschaffung von Glühlampen. Mit dem Ersatz von 3,5 Mrd. installierten Glühlampen in Europa lässt sich der diesbezügliche Stromverbrauch in Europa langfristig um mehr als 30 Prozent reduzieren. „Die Entscheidung der EU dient dem Klimaschutz und hilft den Verbrauchern, ihre Energiekosten zu senken“, so Martin Goetzeler, CEO von Osram. „Die Glühlampe ist wegen ihrer geringen Effizienz ein Auslaufmodell. Als führendes Lichttechnik-Unternehmen bieten wir qualitativ hochwertige Alternativen am Markt. Damit werden wir den Technologiewandel weiter vorantreiben.“ Bereits heute macht Osram mehr als 95 Prozent seines Umsatzes mit anderen Lampentypen wie Halogen- und Leuchtstofflampen, Leuchtdioden (LED) und Speziallampen. Osram welcomes the European Union directive to phase out incandescent lamps. The replacement of 3.5 billion incandescent lamps installed throughout Europe will lead to a reduction in the power consumed by lighting systems by more than 30 percent. “The decision by the EU will help protect the climate and will help consumers reduce their electricity costs”, said Martin Goetzeler, CEO of Osram. “The incandescent lamp is being discontinued because it is so inefficient. As leading lighting company we provide high-quality alternatives on the market. We will therefore continue to drive this technological change.” Osram already achieves more than 95 percent of its sales with other lamp types such as halogen lamps, fluorescent lamps, light emitting diodes (LEDs) and special lamps.

Světlo pro každé prostředí

Doma, v práci i ve veřejných prostorách, při odpočinku, cestování nebo vzdělávání – moderní život je naprosto nepředstavitelný bez osvětlení. Divize všeobecného osvětlování dosahuje nejvyšších obratů. OSRAM je světovým číslem jedna v oblasti osvětlení automobilů včetně LED světelných zdrojů pro automobily. OSRAM také patří mezi přední dodavatele na trhu elektronických předřadníků (EP) pro světelné zdroje. Trh v oboru optických polovodičů velmi rychle roste a již nyní má zásadní strategický význam. Vysokým tempem inovací se vyznačuje také sektor speciálního osvětlování (display-optic).

Více než 100 let společnosti OSRAM

573862_BB_00_FB.EPS_1000Značka OSRAM byla zaregistrována už v roce 1906 a nyní patří mezi nejstarší jména obchodních firem, která jsou po celém světě stále známá. Dne 1. července 1919 došlo ke sloučení výroby žárovek společností AEG, Siemens & Halske AG a Deutsche Gasglühlicht AG (společnost Auer). I dnes je společnost Siemens AG menšinovým akcionářem OSRAMu. Společnost je od 8. července 2013 kótována na burze cenných papírů ve Frankfurtu a Mnichově. (ISIN: DE000LED4000; WKN: LED 400; symbol: OSR)

Výrobci Schmachtl

radium_logoSpolečnost Radium byla založena v roce 1904 ve městě Wipperfuerth, asi 40 km severovýchodně od Kolína. Brzy poté se zde začaly vyrábět lampy s vysoce kvalitními wolframovými dráty. Díky svému know-how se stala firma Radium jednou z nejvýznamnějších firem v regionu a nyní je jedním z nejzkušenějších výrobců značkového zboží průmyslových lamp. Zkušenosti, kreativita a odhodlání svých zaměstnanců, vysoké standardy kvality a velmi silné výroby, to jsou ty nejlepší podmínky, které se pomáhají firmě připravit na úspěšnou budoucnost.

Dnes je Radium jeden z nejstarších výrobců účinných žárovek v Německu s inovativní technologií osvětlení a dokáže splnit celosvětovou poptávku.


Ostatní Radium