OEZ

OEZ_Logo_CMYK_pos

 


Společnost OEZ s.r.o. působí na elektrotechnickém trhu více než sedmdesát let.

  • V roce 1994 přešla do soukromého vlastnictví, za tu dobu  kompletně inovovala a rozšířila výrobní program. Společnost se tak postupně zařadila k lídrům trhu  středoevropského regionu. Veškeré činnosti jsou plně zaměřeny na uspokojování  požadavků a potřeb zákazníků.
  • Od roku 2007 je OEZ součástí skupiny Siemens.
  • Se svými 1800 pracovníky významně ovlivňuje zaměstnanost na Orlicku.
  • Je členem Českomoravské elektrotechnické asociace.

Video o společnosti

Více o firmě

Před privatizací

Společnost byla založena v roce 1941, v roce 1949 byl vystavěn závod v místech současného sídla společnosti. V roce 1952 se poprvé v názvu objevují písmena OEZ – Orlické elektrotechnické závody.

Po privatizaci

budova-oezV roce 1994 vznikla společnost OEZ Letohrad s.r.o. privatizací výborní části OEZ Letohrad s.p., majiteli je šest českých občanů. V následujícím roce byla založena dceřiná společnost OEZ Slovakia, spol. s r.o. pro výhradní prodej výrobků na slovenském trhu. Roku 1997 byla založena OEZ International a.s., Praha, jako výhradní zástupce OEZ Letohrad s.r.o. pro zahraniční obchod. V roce 2001 proběhla změna názvu z OEZ Letohrad, s.r.o. na OEZ, s.r.o. Stejného roku byla také založena společnost OEZ Deutschland GmbH. V roce 2002 vstoupila do společnosti Zkušebnictví, a.s. a Elektrorozvaděče, s.r.o. Také byla představena OEZ Group. Dceřiné společnosti v Polsku, Ukrajině a Rusku byly založeny v roce 2003. Další rok se otevřely nové administrativní budovy a školící centrum OEZ. V roce 2007 byla podepsána smlouva se strategickým partnerem – skupinou Siemens.

Video o historii společnosti


Ostatní Rozvaděče