NKT CABLES

Úvod / Dodavatelé / NKT CABLES

list_logo.nktcables


Nkt cables je předním světovým dodavatelem v odvětví energetiky.

Navrhuje, vyrábí a nabízí vysoce kvalitní kabely a řešení pro elektrickou infrastrukturu, stavebnictví, železniční a automobilovou dopravu. Jejich vizí je udržet si vedoucí postavení v poskytování inovativních, vysoce kvalitních a dlouhodobých řešení pro naše zákazníky.
Výrobní závody patří k nejmodernějším, neustále do nich investují, aby tak udrželi jejich vysokou technologickou úroveň. Životní prostředí je pro ně klíčovou oblastí a prevence vzniku odpadu je jejich hlavní prioritou. Jejich nová továrna v Kolíně nad Rýnem je nejvyspělejší továrnou na světě.

Nkt cables
dosahuje přibližného obratu 1,2 miliard Euro (2013) a zaměstnává okolo 3.560 lidí. Vlastníkem nkt cables je NKT HOLDING A/S (www.nkt.dk), který je uveden na dánské burze. NKT Holding vlastní řadu společností, které patří k různým průmyslovým odvětvím a jejich výroba probíhá na čtyřech kontinentech. NKT Holding má 8.900 zaměstnanců.

Firma byla založena v roce 1891 jako společnost Nordisk Elektrisk Ledningstraad og Kabel-Fabrik. V roce 1894 byla přejmenována na Nordisk Kabelfabrik. V roce 2002 došlo k přejmenování všech společností ve skupině na nkt cables.

Pobočka firmy nkt cables v Kladně byla založena v roce 1865, patří k nejstarším výrobnám kabelů v Evropě (je nejstarší v rámci nkt cables group). Nicméně s jeho dnešní technologickou výbavou, optimalizovaným tokem výrobků a know-how je řazena mezi high-tech výrobu v kabelovém průmyslu. Vyrábí se zde středněnapěťové kabely a bezhalogenové vysokonapěťové kabely.

Další pobočka je ve Vrchlabí, tam se vyrábí autovodiče, flexibilní kabely a vodiče a bezhalogenové kabely a vodiče.

Pobočka ve Velkém Meziříčí se specializuje na výrobu středněnapěťových kabelů s napětím do 50 kV v souladu s národními i mezinárodními normami.


Pro informace o aktuálních cenách nás prosím kontaktujte

na tel. čísle 603 830 352 nebo e-mailu: info@elisch.cz