Narva

Úvod / Dodavatelé / Narva

Nbb-Bohemia-S-R-O-


Společnost NBB Bohemia je dodavatelem světelných zdrojů a svítidel značek NARVA a NBB s působností převážně v České a Slovenské republice. Poskytuje komplexní služby v oblasti úsporných světelných řešení, od světelného auditu, vypracování projektu řešení na míru až po jeho realizaci včetně dodávky světelných zdrojů a svítidel.

budovaNBB_Ben_1Společnost NBB BOHEMIA s.r.o. byla založena v Benešově nad Ploučnicí u Děčína dne 18.02.1997. O několik let dříve, v roce 1993, byla založena společnost NARVA B.E.L. /ČR s.r.o., která působí na českém trhu dodnes jako výhradní obchodní zastoupení společnosti NARVA LIGHTQUELLEN GmbH+CO. Kg (Německo) pro český trh. Původní název NARVA BEL BOHEMIA s.r.o. se později upravil na zkrácenou verzi NBB BOHEMIA s.r.o.  Zpočátku se zabývali především distribucí výrobků NARVA, ale později do svého programu zařadili produkty jiných výrobců a také vlastní zavedli vlastní výrobky. V letech 2000-2005 byly zřízeny pobočky v Praze, Ostravě a Plzni. V roce 2007 jsme postavili na zelené louce prodejní centrum v Brně – Horních Heršpicích.

V dnešní době společnost provozuje 5 prodejních center na území ČR (Praha, Brno, Ostrava, Plzeň a Benešov nad Ploučnicí). Zaměstnává téměř 30 zaměstnanců a několik externích spolupracovníků.

Jako dovozci a distributoři světelných zdrojů je společnost zapojena v kolektivních systémech Retela, Ekokom a Ecobat. Provozuje 5 sběrných míst pro zpětný odběr a oddělený sběr světelných zdrojů a svítidel, kde může každý (občan/firma) bezplatně odevzdat elektroodpad k recyklaci.

Kromě velkoobchodního prodeje světelných zdrojů a svítidel firma provádí na přání zákazníků výpočty umělého a denního osvětlení, poradenskou činnost, návrhy úsporných osvětlovacích soustav, a elektroinstalace osvětlovacích zařízení. Také poskytuje služby prostřednictvím Energy Performace Contracting, kdy hodnota projektu je splácena ve splátkách z dosažených úspor.