Knipex

Úvod / Dodavatelé / Knipex

Profil a historie firmy Knipex

Knipex se soustřeďuje na jednu jedinou skupinu produktů a dosahuje tak výrazných výhod, pokud jde o kvalitu a cenu. Proto je dnes Knipex přední světovou značkou kleští. S kleštěmi Knipex pracují uživatelé ve více než 100 zemích – a trend je vzrůstající.

Vyrábí výhradně v Německu – a to ekologickým a trvale udržitelným způsobem. Její zaměstnanci ve wuppertalském závodě zajišťují tvorbu veškeré přidané hodnoty – od kování hrubých výkovků pro výrobu kleští až po balení. Technický náskok si zajišťuje tím, že si mnoho strojů a zařízení vyvíjíme a vyrábíme sami.

knipex_nemeckoHistorie

1882 – V Cronenbergu zakládá Carl Gustav Putsch s jedním kolegou a dvěma učni malou kovářskou dílnu na výrobu kleští. Ve sklepě svého obytného domu kovají štípací a podkovářské kleště.

1922 – Carl Putsch přebírá vedení závodu po smrti svého otce.

1927 – Jeho 27 zaměstnanců vyrobí za týden asi 7000 kleští.

1942 – Carl Putsch vytváří značku „KNIPEX“ a nechává si ji zaregistrovat.

1954 – Vedení podniku přebírá Karl Putsch, vnuk zakladatele firmy. Rozšiřuje výrobní program a modernizuje výrobní procesy. Karl a jeho manželka Ilse, která v podniku pracuje od roku 1951, postupně z podniku vytvářejí lídra evropského trhu.

1991 – Součástí skupiny Knipex se stává firma Rennsteig-Werkzeuge v Durynsku. Významně se rozšiřuje sortiment nářadí na štípání, odizolování a krimpování.

1996 – Vedení firmy přebírá Ralf Putsch, který v ní začal pracovat v roce 1987. Intenzivně se rozvíjí export. Jsou založeny pobočky v USA, Rusku a Číně.

kleste_knipex2005 – irma KNIPEX obdržela Wuppertalskou hospodářskou cenu „Podnik roku“. Kromě inovačního potenciálu a růstu ocenila porota rovněž angažovanost firmy KNIPEX v místě jejího sídla i v širším rámci.

2007 – Firma KNIPEX slaví své 125leté jubileum. Za posledních deset let se jí podařilo zdvojnásobit obrat. Každý vyrobí 800 zaměstnanců 45 000 kleští, které se prodávají ve více než 100 zemích po celém světě. Získávání a rozšiřování kvalifikace personálu má velmi vysokou prioritu. KNIPEX je dnes přední světová značka kleští.

2012 – Firma KNIPEX se může ohlížet za rokem 2011 jako za dosud nejúspěšnějším rokem své historie. Skupina KNIPEX již zaměstnává na 1300 pracovníků. Je založena pobočka v Dubaji. Na veletrhu železářského zboží v Kolíně n. R. představuje podnik řadu důležitých inovací.

Ostatní

www.knipex.com/nc/cz/home/