ELKO EP

Úvod / Dodavatelé / ELKO EP

Profil a historie firmy

Společnost ELKO EP se sídlem v Holešově působí na trhu elektroinstalací již 21 let. Po celou dobu v jejím sortimentu nacházíte pestrou škálu přístrojů pro domovní i průmyslové elektroinstalace. V posledních několika letech zaznamenala dynamický rozvoj také oblast inteligentních elektroinstalací, ve které i společnost již sedm let vyvíjí a uvádí na trh systém iNELS smart home solutions. Tak, jako v oblasti modulových přístrojů, tak i v inteligentní elektroinstalaci se  stala lídremtrhu. Produkuje výrobky, které přispívají nejen ke komfortnímu ovládání, ale jsou šetrné vůči životnímu prostředí a šetří energii.

Mateřská společnost ELKO EP se postupem času rozrostla o 8 poboček – Slovensko, Maďarsko, Polsko, Rusko, Ukrajina, Německo a nejnověji Španělsko a Rakousko. Současně exportuje do 60 zemí celého světa a její výrobky můžete najít pod značkami světových jmen (Schneider Electric, EATON, HAGER, Siemens, NIEAF SMITT).

Vývoj a moderní technologie jsou pilíře její práce, kterou v praxi oceníte právě Vy – zákazníci, protože dostáváte nejen výrobky, ale i řešení na míru – dle Vašich požadavků. Vlastní vývojové zázemí a precizní výroba i distribuce, to vše Vám dává možnost využívat řešení, která jsou inovativní a zároveň praktická. K výrobě všech produktů slouží moderní výrobní zázemí, které bylo v tomto roce rozšířeno o nejnovější a nejrychlejší SMD linku, což pro zákazníky znamená zaručenou kvalitu a operativnost dodávek.

Společnost má 80 % podílu na českém trhu i 4. pozice v Evropě.
Aktuální meziroční nárůst obratu: 20 %.
Počet zaměstnanců Holešov: 170
Počet zaměstnanců ELKO Holding: 236

Získané ocenění:

V roce 2011 byly odborníky oceněny top výrobky vyvinuté v ELKO EP: RF Touch – bezdrátová dotyková ovládací jednotka získala Zlatý Amper, Cenu Českomoravské elektrotechnické asociace, cenu Inovace roku (oceněný účastník) a také Zvláštní cenu PwC za inovaci. Také iNELS Multimedia – řízení multimédií prostřednictvím televize, získalo cenu – čestné uznání Grand prix.

Možnost realizovat se v rámci diplomových prací využili desítky studentů technických oborů.
V roce 2012 se společnost ELKO EP stala firmou roku Zlínského kraje a v celostátním finále získala druhé místo.

Veškerý sortiment firmy je rozdělen do tří produktových řad – relé (klasické modulové přístroje), iNELS RF Control (bezdrátový systém),iNELS BUS system (sběrnicový sytém). Každá produktová řada má svůj vlastní technický katalog, ve kterém najdete kompletní informace o jednotlivých výrobcích.

Zde najdete více informací o společnosti ELKO EP.