ELCON

Úvod / Dodavatelé / ELCON

černé logoO firmě

_vyr_38SP16M_2_logoSpolečnost Elcon byla založena v roce 1994 jako společnost pro výrobu elektroinstalačního materiálu. Jejími prvními výrobky se staly kryty jističů. Postupně se výroba začala rozšiřovat o svorkovnice a v roce 1997 o kompletní řadu bytových rozvodnic od šesti do třiceti dvou modulů v provedení pod omítkou i na omítku.
Rozvodnice nabízí pro 6, 9, 16, 18 a 32 modulů. Všechny rozvodnice jsou vybaveny svorkovnicemi.

Stále nabídku rozvodnic, svorkovnic a také rozvodných krabic ve zvýšeném krytí rozšiřuje. Připravuje i mnohé zajímavé technické úpravy u již známých výrobků.

Jednou z priorit společnosti je zachování kvality životního prostředí, a proto klademe důraz na to, aby veškerá naše činnost byla v souladu s českými a evropskými normami a nařízeními. Výrobky jsou vyrobeny z recyklovatelného materiálu a neobsahují halogenidy.

Již 20 let vyrábí Elcon plastové domovní rozvodnice pod omítku i na omítku v IP 40 a i do vlhka v IP55 a IP65, kryty jističů, přenosné zásuvkové rozvaděče, instalační rozvodné krabice, svorky, můstky a svorkovnice IP00, svorky IP20, ekvipotenciální svorkovnice a časové spínače. Nově rozšířili nabídku o oceloplechové rozvaděče IP30 od 48 modulů do 144 modulů.  Plastové rozvodnice vyrábí v bílé barvě, v krémové a hnědé, v designech dřeva a mnoho dalších designů na zakázku. Nad rámec sériově vyráběných produktů je možná zakázková výroba dalších typů svorkovnic dle požadavků zákazníka a i dalších typů přenosných zásuvkových rozvaděčů.

Ostatní