DANFOSS (DEVI)

Úvod / Dodavatelé / DANFOSS (DEVI)

Danfoss

Danfoss v roce 2005 založil ve Vejle (Dánsko) celosvětově největší vývojové centrum podlahového vytápění (DEVI), sloučené s oborem horkovodního vytápění.

Skupina Danfoss představuje lídra ve vývoji a výrobě mechanických a elektronických výrobků a regulátorů. Její výrobky pomáhají vytápět a ochlazovat prostředí v domácnostech i kancelářích, chladit potraviny a řídit výrobní linky. Danfoss přispívá k pohodlí moderního způsobu života zároveň k bezpečnějšímu a čistšímu životnímu prostředí.

DEVI

Elektrické podlahové vytápění Danfoss vzniklo v roce 2003, kdy Danfoss odkoupil společnost DEVI A/S, specialistu na elektrické podlahové vytápění.

danfoss_firmyElektrické podlahové vytápění Danfoss představuje v Evropě vedoucího výrobce inteligentních systémů podlahového vytápění a venkovních systémů ochrany před nepříznivými účinky ledu a sněhu. Vedoucí pozice je zajišťována jednoznačným zaměřením na vyspělé a především uživatelsky přátelské systémy, které jsou vyvíjené v celosvětově největším vývojovém centru podlahového vytápění.

Elektrické podlahové vytápění Danfoss má přibližně 500 zaměstnanců, z kterých asi 300 pracuje ve 2 moderních závodech ve Vejle (Dánsko), které mají zavedený systém řízení jakosti dle ISO 9001, systém řízení ochrany životního prostředí dle ISO 14001 a systém řízení bezpečnosti a ochrany zdraví dle OHSAS 18001. Více jak 90% produktů je určeno na export.

Historie DEVI

Značka DEVI je zkratkou názvu „Dansk El-Varme Industri“, která byla založena v dánské Kodani, v roce 1942.

Na začátku DEVI vyráběla topná tělesa pro průmyslové účely. V raných šedesátých letech DEVI začíná vyrábět elektrické topné kabely. Nejstarší instalace topného kabelu pochází z počátku šedesátých let.

Z Kodaně do Vejle
Stejně jako u mnoha jiných dánských společností, DEVI se rozhodla přesunout své aktivity z Kodaně do provincií již v průběhu sedmdesátých a na počátku osmdesátých let. DEVI se usadila ve Vejle, obklopené hustou dálniční a železniční síti a v blízkosti mezinárodního letiště. Ale především pro rozvinuté průmyslové odvětví, motivující kvalifikované pracovní síly.

Moderní DEVI začíná v roce 1985
V průběhu šedesátých a sedmdesátých let byla průmyslová topná tělesa stále nejdůležitější skupinou produktů firmy, ale již na počátku osmdesátých let začíná značný nárůst odbytu topných kabelů – na začátku do Finska. První dceřiné společnosti v Německu, Švédsku a Norsku byly založeny v polovině osmdesátých let a výroba tak začíná nabývat na významu. V průběhu devadesátých let se všechny aktivity začínají zrychlovat a dochází k založení několika dalších dceřiných společností v zemích bývalého východního bloku.

Jednička na evropském trhu
Porovnáním počátečních aktivit v Kodani v roce 1942 s dnešním stavem, je nárůst aktivit markantní. DEVI je dnes evropskou jedničkou v tomto odvětví se značným podílem na trhu.

Mimo Evropu je DEVI zastoupena, v Kanadě, Číně a Jižní Africe.

Ostatní

Vyhledávání dokumentů – prohlášení o shodě, informace, certifikáty – naleznete ZDE

Návrhové pomůcky, montážní postupy naleznete ZDE

www.danfoss.com/Czech_Republic/