Black & Decker

Úvod / Dodavatelé / Black & Decker

black-decker-logo


Společnost Black & Decker (Czech), s.r.o. je součástí korporace Stanley Black & Decker, která vznikla v roce 2010 sloučením dvou silných společností The Stanley Works a Black & Decker. Historie původní společnosti Black & Decker však sahá až do roku 1910. Black & Decker představuje jednu z nejvýznamnějších značek na celosvětovém trhu s elektrickým nářadím a příslušenstvím na světě. V oblasti obchodních aktivit s výrobky pro použití v domácnosti je v USA na vedoucí pozici. To platí i pro světové konkurenty pohybující se v oblasti průmyslu malých zařízení pro použití v domácnosti.

vrtacka_black_deckerV současnosti je Black and Decker celosvětovým prodejcem a výrobcem kvalitních výrobků používaných v domácnostech nebo na zahradách pro spotřebitelské použití. Je také hlavním dodavatelem informačních systémů a služeb pro státní i komerční klienty na celém světe. S prodejem svých výrobků ve více než 100 zemích světa a přibližně s polovinou svých výnosů, které pocházejí z území mimo USA, drží výrobní linky společnosti Black and Decker ve svých oborech hlavní podíl na trhu.

Společnost Black and Decker je vůdčím světovým výrobcem elektrického ručního nářadí pro dům a zahradu a elektrického nářadí pro profesionální použití. Její produkty a služby jsou na trzích ve více než 100 zemích. V 10 zemích má výrobní závody a zaměstnává přibližně 29 000 lidí po celém světě. Společnost Black and Decker je vystavena na silných základech. Její obchodní jméno budí respekt a má důvěru na celém světě. Mezinárodní síť výrobců je jednou z nejpokrokovějších a nejefektivnějších sítí na světě. Průbojná marketingová orientace soustředěná na zákazníka dodává množství úspěšných nových výrobků a podporuje dobré jméno z hlediska kvality, inovace, konstrukce a cen. Dnes působí společnost Black and Decker ve třech obchodních úsecích:

  • Elektrické nářadí a doplňky

Tato divize distribuuje elektrické nářadí, elektrické nářadí pro zahradu a také elektrické výrobky pro domácí čištění.

  • Hardware a výrobky pro zdokonalení domácnosti

Divize hardware a zdokonalení domácnosti vyrábí a prodává bezpečnostní hardwarové výrobky sestávající z dveřních zámků, zařízení k východu, koupelnové a kuchyňské doplňky a náhradní díly.

  • Technologie upevňovacích systémů

Divize upevňovacích a montážních systémů vyrábí a distribuuje rozsáhlou řadu kovových a umělohmotných hmoždinek a konstrukčních upevňovacích systémů pro obchodní využití.

Historie

Společnost Black and Decker byla založena na začátku minulého století, v r. 1910 v Towsonu, ve státě Baltimore v USA. Jejími zakladateli byli Alonzo Decker a Duncan Black. V prvních letech svého působení se společnost zaměřila na výrobu nářadí pro obchodní využití. Během druhé světové války připojila firma ke svému výrobnímu sortimentu řadu “Udělej si sám”, což se prokázalo být obchodně velmi úspěšné.

Během celé téměř stoleté historie společnosti, se odehrálo mnoho zásadních událostí. Tyto události jsou důležité zejména proto, že zobrazují opravdu důležité milníky společnosti. Zde jsou některé z nich:

  • 1917 – společnost obdržela patent na pistolové rukojeti a spouštěcí spínače na svých vrtačkách.
  • 1923 – Black and Decker se poprvé pokouší přizpůsobit elektrické mechanické nářadí spotřebitelskému použití. Speciální 1/2“ vrtačka byla prvním elektrickým nářadím s trubkovým ložiskem, které bylo nabízeno spotřebitelům za přijatelnou cenu.
  • 1960 -Společnost Black and Decker získává firmu DeWalt, Inc. sídlící v Lancasteru v Pensylvánii, která je výrobcem radiálních ramenových pil a jiných nepohyblivých dřevoobráběcích strojů v USA a v Kanadě.
  • 1964 – Společnost Black and Decker se zapojila do kosmického výzkumu. Poskytla Národnímu úřadu pro kosmický výzkum (NASA) akumulátorové nářadí s minimálním momentem pro použití v beztížném stavu, které bylo využito při letu projektu Gemini.
  • 1971 – Lunární modul Apollo s povrchovou vrtnou soupravou vyrobenou firmou Black & Decker úspěšně odebral vzorky půdy na měsíčním povrchu při misi Apolla 15 a potom byl používán i u misí Apolla 16 a 17.
  • 1992 – Byla zahájena výroba zcela nové řady profesionálního nářadí DeWalt pro severní Ameriku.

www.blackanddecker.cz