ABB

ABB3


ABB s.r.o., Elektro-Praga je součástí ABB – světové špičky v technologiích pro energetiku a automatizaci, které zvyšují konkurenceschopnost našich zákazníků a zároveň snižují dopad jejich činnosti na životní prostředí.

ABB má více než 145 000 zaměstnanců ve 100 zemích světa.

Společnost působí na českém i zahraničním trhu a jejím programem je výrobní a obchodní činnost v oblasti elektroinstalačního materiálu, zejména spínačů, zásuvek a dalšího příslušenství pro domovní i průmyslové použití.

Svým zákazníkům se představuje jako moderní progresivní společnost s více než 145letou tradicí výroby v oblasti elektrotechniky, společnost, která buduje svůj image na osobní odpovědnosti zaměstnanců za kvalitu. Její strategií je trvalá orientace na uspokojování přání a potřeb zákazníků.

Nejdůležitějšími cíli jsou zejména:

  • Vysoká kvalita a technická úroveň výrobků
    ABB Zentrale Mannheim
    ABB Zentrale Mannheim
  • Bezpečnost a spolehlivost výrobků
  • Plnění termínů dodávek dle požadavku zákazníka
  • Soustavné sledování a analýza potřeb zákazníků
  • Minimalizace nákladů na reklamace a nekvalitní výrobky

Realizaci těchto cílů napomáhá i zavedený způsob řízení odpovídající požadavkům mezinárodních norem EN ISO 9001, EN ISO 14001 a EN OHSAS 18001.

Historie a současnost ABB

Historie

V roce 1868 založili pánové Gustav Kramer a Adalbert Löbl svoji firmu. Mluvíme o firmě, která se dnes už jmenuje jinak, ale kdyby nebylo těchto dvou mužů, jejich odvahy a chuti, neexistovala by dnes ani naše společnost ABB s.r.o., Elektro – Praga a její 140 letá historie.

Celou historii firmy naleznete ZDE.

Současnost

abb-jablonec-2ABB s.r.o., Elektro-Praga je v 21. století stejně jako v 30. letech století dvacátého velmi významným dodavatelem elektroinstalačního materiálu na českém trhu a je úspěšná i na zahraničních trzích. Společnost sídlí v rekonstruovaném historickém sídle v Jablonci nad Nisou, kde je také soustředěna veškerá výroba. Vlastní vyráběné výrobky jsou doplněny elektroinstalačním materiálem společností ABB z celého světa.

V současné době nabízí zákazníkům 16 designových řad spínačů a zásuvek s velmi širokou nabídkou mechanických i elektronických přístrojů, které jsou rozloženy do všech cenových úrovní trhu. Dominuje designová řada Tango®, která představuje současný český standard pro nové instalace. V oblasti základní instalace je doplněna řadou Classic a od dubna 2005 zcela novým designem Swing® a jeho mladším bratrem Swing®L. Střední kategorii spolu s Tangem zaplňují moderní designové řady Time® a Element®v široké škále barev.V roce 2009 doplnil nabídku zcela nový design Neo® a Time® Arbo s dřevěnými rámečky. Řady Alpha exclusive®, Solo®, Future® linear a luxusní Solo® carat a Impuls doplňují naši nabídku pro náročnější zákazníky. Decento® – porcelánový originál je novinkou roku 2011. Vrcholem naší nabídky v oblasti elektroinstalace jsou systémy inteligentní elektroinstalace Ego-n® pro rezidenční stavby a ABB i-bus® KNX pro komerční stavby a luxusní rezidence.

Toto základní portfolio výrobků doplňují specializované sortimenty, jako jsou snímače pohybu – domovní strážci, hlásiče kouře, přístroje pro instalaci ve zdravotnických zařízeních, signalizační systémy, průmyslové zásuvky a vidlice, trojpólové průmyslové spínače a další.

Veškerá výroba a prodej jsou řízeny dle evropských certifikovaných systémů řízení, jejichž zavedení ve společnosti potvrzuje zájem nejen o kvalitní výrobky a služby zákazníkům, ale i o zaměstnance, společnost a prostředí, ve kterém všichni žijeme.

Tyto systémy jsou:

SMJ – systém řízení jakosti dle normy ISO 9001

EMS – systém ochrany životního prostředí dle normy ISO 14 001

OHSAS – systém bezpečnosti práce dle normy OHSAS 18 001

V rámci rozšíření služeb zákazníkům firma v listopadu 2004 otevřela v sídle společnosti Zákaznické školicí centrum, které slouží pro předávání znalostí o výrobcích ABB obchodním, projekčním a elektromontážním firmám z České republiky i zahraničí.


Návod Modulové přístroje